Čo je to masáž?

Jednoduchá definícia: Masáž je manipulácia s mäkkými tkanivami tela, t.j. koža, podkožie, fascie, svaly a šľachy. Preferujem ručnú masáž, ale používajú sa aj rôzne masážne pomôcky.

Prečo masáž?

Každý, kto bol už aspoň raz na masáži vie, aké má blahodárne účinky na telo ale aj ducha.

Pri masáži dochádza k uvoľneniu svalového napätia, čo je dôležité pri zatuhnutých svaloch. Zlepšuje sa prekrvenie tkanív, podporuje tok lymfy, čo urýchľuje odvádzanie metabolitov z tela. Rýchlejšie sa odbúrava kyselina mliečna, ktorej prítomnosť poznáme najmä po svalovej námahe, pri takzvanej svalovici. Masáže sú veľmi prospešné aj po operáciách, kedy zabraňujú prirastaniu jaziev k podložiu, čím sa redukujú zrasty, zvyšuje sa pohyblivosť kože a znižuje bolestivosť. Masáže majú skutočne blahodarný vplyv na psychiku: ukľudňuje (rekondičná), nabudzuje (športová, pred výkonom), navodzuje pocit bezpečia dokonca odbúrava stres. Stres totiž zvyšuje svalový tonus, čo má za následok zvýšený tlak na nervovú sústavu.

Ponúkané masáže

  • rekondičná, uvoľňujúca – je to najuniverzálnejší typ, navodzuje príjemný pocit a uvoľňuje svalstvo
  • športová – zahrieva svaly a šľachy, aktivuje nervovú sústavu, je razantnejšia

Cena?

Cena sa odvíja od konkrétneho prípadu, dĺžky masáže, individuálneho prístupu a techniky, preto sa prosím informujte mailom.