Sprevádzanie pri umieraní (z nemeckého Sterbebegleitung)

K telepatickej komunikácii neoddeliteľne patrí aj táto časť. Proces umierania je sám o sebe veľmi náročný a vyčerpávajúci pre obe strany: pre majiteľa aj pre jeho verného spoločníka.

Veľmi dlho som uvažovala, či ponúknem verejnosti aj túto službu. Moje doterajšie skúsenosti s touto činnosťou ma však presvedčili, že je to naozaj potrebné a nevyhnutné.

Najmä v prípadoch, kedy si človek nie je istý, či je jeho rozhodnutie správne alebo čo by zviera chcelo, predovšetkým pokiaľ ide o eutanáziu, je telepatický rozhovor nenahraditeľnou pomocou.

Najhoršie je, ak majiteľ nie je pripravený nechať svojho priateľa odísť a zviera z toho dôvodu svojho majiteľa opustiť nechce. Fyzická bolesť je v tomto prípade tá menšia. Psychické utrpenie na oboch stranách je obrovské.

Ilustračný obr. č. 1

Kedysi som aj ja bola egoistická a moja neochota prijať fakt, že sa blíži koniec našej spoločnej cesty v tomto živote ubližovala nie len mne, no najmä môjmu milovanému vernému psiemu priateľovi a spoločníkovi. Strach z jeho straty bol silný, a on ho cítil a nechcel ma opustiť, aby mi nespôsobil bolesť… Áno, strata milovaného zvieracieho priateľa pekelne bolí. A bolí zrejme viac, než akákoľvek fyzická bolesť. Keď krváca duša, nie je to ani vidieť… Predsa len, takého priateľa, spoločníka, dôverníka, terapeuta, spriaznenú dušu a milujúceho partnera človek medzi ľuďmi nenájde… Ale až po jeho odchode som si uvedomila, že táto strata nie je definitívny koniec. Naše priateľstvo a to, čo ma môj pes naučil, čo mi ukázal a krásne spoločné chvíle tu so mnou zostali a zostanú navždy. Na fyzickej rovine síce už nie sme spolu, ale na duševnej úrovni nás ani smrť nerozdelí.

Toto uvedomenie mi pomohlo prekonať bolesť zo straty a posunúť sa vpred. Otvoriť svoje srdce pre ďalšie dobrodružstvo a prijať nového zvieracieho priateľa. Samozrejme že nie ako náhradu alebo ako náplasť na zlomené srdce, ale ako plnohodnotného priateľa, partnera, učiteľa a sprievodcu na spoločnom úseku životnej cesty, v ďalšej životnej kapitole.

Viacerým mojim priateľom som ponúkla pomoc v najťažšej chvíli, keď nevedeli prijať fakt, že koniec je blízko. Komunikácia v tých posledných chvíľach života je výrazne iná. Dominuje v nej strach na oboch stranách. Majiteľ sa bojí straty a prázdnoty, ktorá príde po odchode jeho zvieracieho priateľa, zviera sa bojí opustiť majiteľa, lebo mu nechce spôsobiť bolesť…

V tomto ohľade u mňa nastal kompletný obrat názorov. Vždy som bola proti eutanázii a považovala som ju za „zabitie“- je to predsa umelé ukončenie života… Či nie? Teraz, po všetkých skúsenostiach, už rozumiem a viem, že to tak nie je. Často ide v prvom rade o ukončenie utrpenia (na oboch stranách). Človek má tú možnosť, že toto svojmu zvieraťu ešte môže dopriať ako posledný dar… Na rozlúčku… Nenechať zvieratko trpieť v bolestiach, zúfalstve a strachu. Naše zvieratá chcú byť vždy s nami, pri nás a stáť po našom boku. Preto by sme tu mali byť aj my pre ne, keď nás najviac potrebujú, najmä v tej poslednej chvíli. Viem, že bolesť pri pohľade na umierajúce milované zviera je obrovská, ale vedomie, že mu umelo predlžujeme utrpenie je ešte horšie.

Moje telepatické „sprevádzanie pri umieraní“ je zamerané najmä na pomoc umierajúcemu zvieraťu, ktoré často nevie, čo sa deje, je zmätené a nevie sa odpútať od svojho majiteľa, alebo sa bojí „odísť za dúhový most“ ale rovnako je nápomocné majiteľom, aby vedeli, čo sa deje, čo ich čaká a či už nastala správna chvíľa, nechať svoje zviera odísť, prípadne, či je potrebné zvieraťu pomôcť.

Následne je možné zviera kontaktovať aj po smrti, ale nie skôr než po týždni, aby malo zviera čas adaptovať sa na nové podmienky a prostredie „na druhej strane“.

Ilustračný obr. č. 2

Čo je za „dúhovým mostom“? Neviem, nikdy som tam nebola a ani som na to nikdy nedostala jednoznačnú odpoveď. Klamala by som, keby som povedala, že to viem… Ale viem, že na druhej strane sú zvieratá spokojné, šťastné a čakajú na svojich majiteľov, kým sa s nimi znova stretnú na inej úrovni, než tej fyzickej. :o)

Pre konzultácie, objednávky, alebo ak máte otázky, neváhajte ma kontaktovať mailom: talkinganimalsouls@gmail.com, cez messenger alebo instagram.

Čo konkrétne ponúkam:

– nezáväzná konzultácia

– komplexné zhodnotenie aktuálnej situácie + nestranný názor

– psychická a energetická podpora pre majiteľa aj zvieratko

– telepatická komunikácia so zvieraťom a následne písomný záznam rozhovoru

– následná kontrolná komunikácia po odchode “zvieraťa na druhú stranu“

Ilustračný obrázok č. 3

Zdroje obrázkov:

obr.č.1 a 3: https://soshelove.wordpress.com/

obr. č. 2https://whlsm.com/tags/lossofapet